XIII. světová gymnaestráda konaná ve dnech 8.–14.7. 2007 v rakouském městě Dornbirn
Nový sportovní areál v Předklášteří několik slov a fotografií ze slavnostního otevření
Chorvatsko – Pakoštane [PDF] 10denní pobytový zájezd 24.8. – 2.9.2007

DALŠÍ ODKAZY

Návštěvní kniha Pro vás všechny byla do provozu uvedena návštěvní kniha. Budeme rádi, když se se všemi podělíte o své připomínky a názory.

Mistrovství České republiky v lyžování na trávě opět v Předklášteří

Ve dnech 13.a 14. září se konalo na lyžařském svahu Na Klínku v Předklášteří Mistrovství České republiky v lyžování na trávě. Tyto závody již tradičně pořádá lyžařský oddíl TJ Sokol Předklášteří. Travnímu lyžování se v našem oddíle pod vedením trenérů Pavla Ivánka a Martina Müllera věnuje celkem 18 závodníků.

V sobotu se rozdávali dvě sady medailí a to v obřím a super obřím slalomu, v neděli jedna sada ve slalomu. Závodníci TJ Sokola Předklášteří dosáhli výborných výsledků ve všech kategoriích i disciplínách. V kategorii mladší žákyně získala tři tituly Mistra ČR Magdalena Kotyzová, a tři stříbrné medaile Nikola Gergelyová, v kategorii starší žáci dělá trenérům a hlavně sobě velikou radost Tomáš Soltík, který získal tři tituly Mistra ČR. Jeho týmový kolegové Jan Jerošek a Oldřich Kotyza získali každý jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Nejpočetnější kategorií na závodech byli junioři, ve slalomu byl na 3. místě Pavel Fic, Jakub Nekvapil získal titul Mistra ČR v obřím slalomu, dále 2.místo v super obřím slalomu. I muži získali několik medailí, a to Lukáš Vecheta se stal trojnásobným Mistrem republiky a Jiří Topinka získal celkem tři stříbrné medaile. Na první pohled to vypadá, že nejméně úspěšní byli naši junioři, ale opak je pravdou, v početném poli závodníků mezi šesti nejlepšími závodníky byli z TJ Sokol Předklášteří čtyři.

Program byl pestrý a všem závodníkům i trenérům se u nás moc líbilo, neboť poslední závod travní lyžařské sezóny je také o zábavě, o kterou se v sobotu v podvečer postarali trenéři, bývalí závodníci a amatéři. Neohroženě se pustili na svah, sice jen do 6 branek, ale i tak to byla velká událost a mnozí závodníci schovávali medaile v dlaních a museli před výkony svých učitelů smeknout.

Kromě Mistrovství ČR se v Předklášteří také uskutečnilo finále Česko-rakouského poháru pro žáky - MITROPACUP. Pozvání na tyto závody přijali i závodníci z Rakouska, Neměcka. Mladší žáci a žákyně, nováčci v kategorii talent se ve třech závodech utkali o krásné poháry. V celkovém hodnocení tohoto poháru na stupně vítězů vystoupila z našich nejmladších závodníků Karolína Rašovská na 2. místě, Magdalena Kotyzová na 1.místě, Nikola Gergelyová na 2. místě v kategorii mladší žákyně, Tomáš Soltík na 2. místě a Jan Jerošek na 3. místě v kategorii starší žáci..

Všem závodníkům gratulujeme k jejich úspěchům a přejeme jim v příští sezóně další vítězství.