LYŽOVÁNÍ

Lyžařský areál Klínek mimo provoz.

Bližší informace naleznete na zvláštních stránkách lyžařského areálu na adrese www.vlekpredklasteri.cz nebo u pana Ivánka na telefonu 606 305 293.

Lyžařský vlek je v současné době připraven na zimní sezónu a nezbývá, než si přát dobré sněhové podmínky. Aktuální stav sněhu naleznete na www.vlekpredklasteri.cz nebo Vám jej sdělíme na telefonním čísle 606 305 293.

LYŽOVÁNÍ na trávě

Ohlédnutí za uplynulou sezónou lyžařského oddílu TJ Sokola Předklášteří

Již začátkem měsíce dubna 2002 jste mohli zahlédnout na sjezdovce "Na Klínku" v Předklášteří první trénující závodníky na travních lyžích oddílu TJ SOKOLSvětový pohár v lyžování na trávě v roce 2002. Předklášteří. Jako každý rok to byl mezi prvními náš, nyní již bývalý člen jednoty, v současné době závodník Dukly Liberec - Jan Němec. Kromě Jana Němce se do bran spouštěli také Hořický, Němcová, Fuchs, Klimeš, Kladenský a Knor. Od počátku bylo zřejmé, že Němec bude patřit v letošním roce k favoritům Světového poháru. Po dvou reprezentačních soustředěních "Na Klínku" se rozjel pro naše závodníky náročný kolotoč závodů, ať již českých, mezinárodních FIS a hlavně Světového poháru, které ho se účastnili tři naši členové. Jan Němec potvrdil svoji neporazitelnost ve slalomu a vzhledem k tomu, že v dalších disciplinách se umisťoval také mezi prvními,stal se nakonec vítězem celého závodu Světového poháru. I mezi ženami jsme měli své želízko v ohni. Katka Němcová se po počáteční smůle, kdy si na jednom soustředění přivodila nepříjemné zranění, dostávala pomalu do své tradiční formy. Nakonec se v celkovém hodnocení dostala těsně do první desítky.

V polovině srpna se konala v letošním roce nejvýznamnější klání a to Mistrovství světa juniorů v Novém Městě na Moravě, kde TJ SOKOL Předklášteří měl také své zástupce a to Michala Klimeše a Jiřího Fuchse. Čeští závodníci potvrdili na tomto MS-juniorů příslušnost k elitě a to především umístěním Martina Štěpánka (Brno), který získal tři tituly Mistra světa a jedno druhé místo. V ženách Z. Gardavská (Opava) se stala čtyřnásobnou juniorskou vítězkou Mistrovství světa.

K dalším úspěchů oddílu travního lyžování TJ SOKOL Předklášteří považujeme především získání sponzora, který uhradil deset párů travních lyží. V měsíci září jsmeSvětový pohár v lyžování na trávě v roce 2002. začali učit lyžovat na trávě také děti lyžařského oddílu v Předklášteří. První úspěchy tohoto experimentu na sebe nenechaly dlouho čekat, neboť již v polovině září úspěšně zahájili svoji závodní kariéru první svěřenci oddílu a to při veřejném závodu "Na Klínku". Oba závodníci úspěšně ukončili celý náročný závod a to Jakub Nekvapil na vynikajícím 2.místě a Martin Máca na 5.místě.

V nadcházející sezóně, máme zájem především pokračovat v tréninku dětí lyžařského oddílu.